Baby EXPO
26.03.2019 --- 29.03.2019
International trade fair of children's goods

14 октября: День защитника Украины, Покровы Пресвятой Богородицы и День Украинского казачества

12.10.2018
14 октября: День защитника Украины, Покровы Пресвятой Богородицы и День Украинского казачества
Наймолодше з цих трьох свят - День захисника України, воно заснований всього 4 роки тому Президентом України Петром Порошенко. У той же час він скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, який в СРСР був Днем Радянської армії і військово-морського флоту. Так, свято виникло на тлі посилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі і в Криму. А пізніше глава держави виступив з ініціативою зробити цей день вихідним. 5 березня 2015 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про встановлення вихідного 14 жовтня.

Для українських козаків день Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом, адже їх церква була присвячено саме Діві Марії. У цей день, 14 жовтня, в козаків відбувалися вибори нового отамана.
Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні він набув ще й козацького змісту і отримав другу назву - Козацька Покрова.

День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Леонід Кучма ввів це свято своїм Указом від 7 серпня 1999 року.

Ну а Покрова Пресвятої Богородиці завжди була в Україні великим святом. За легендою, в цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я - Константинополь, намагаючись захопити місто. Жителі столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своїм покровом. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

Існує також народна прикмета: "Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем". В українських селах і досі дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.

Follow us:

JOIN FAIR