Baby EXPO
26.03.2019 --- 29.03.2019
Міжнародний форум товарів для дітей

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

31.05.2018
1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно 1 червня. У цей день світова спільнота закликають прислухатися до потреб дітей і особливу увагу приділити тим, хто з яких-небудь причин залишився без опіки рідних і близьких.

Історія започаткування Міжнародного дня захисту дітей

Це одне з найстаріших міжнародних свят. Світ почав відзначати його щороку з 1950 року, після затвердження Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

Пізніше цю ініціативу на міжнародному рівні підтримала ООН. Організація оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

День захисту дітей служить додатковим нагадуванням дорослим про проблеми дітей. Йдеться про дотримання їх прав на життя, свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок та дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці.

ООН в 1959 році на засіданні прийняла Декларацію прав дитини. До неї увійшли статті, що закликають батьків, державні органи, неурядові організації визнати описані в документі права і свободи дітей, а також прагне до їх дотримання. Декларація ООН не мала обов'язкової сили, а носила лише рекомендаційний характер.

Але незабаром права дітей закріпили на рівні міжнародного права. 20 листопада 1989 року ООН прийняла Конвенцію про права дітей. Її підписала 61 країна, а 13 липня 1990 року документ ратифікував СРСР.

У кожній країні майже 20-25% населення становлять діти. У кожній державі їх підстерігають різні небезпеки. У розвинених - це негативні наслідки через пристрасть до телевізора і комп'ютера, що призводить до розвитку надмірної жорстокості. Також викликає побоювання ранній сексуальний розвиток молодого покоління.

Менш розвинені країни, такі як в Африці й Азії, стикаються з проблемами голоду, безліччю смертельних захворювань, а також високим рівнем безграмотно і військовими конфліктами.

Міжнародний день захисту дітей в Україні

Міжнародний день захисту дітей в Україні став державним святом з 1998 року, після підписання Президентом Указу №568/98 "Про день захисту дітей". Ініціатором святкування стало Міністерство у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнський комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям".

У цей день проводяться для дітей освітні програми про те, куди вони можуть звернутися в разі утиску їх прав, а також вчать суспільство зважати на потреби дитини.

Традиційно до Міжнародного дня дітей організовують різного роду розважальні заходи. Діти беруть участь в конкурсах, малюють малюнки крейдою на асфальті, а також організовуються дитячі концерти та фестивалі. Крім того, проводиться безліч благодійних акцій, головна мета яких - зібрати гроші на різні благодійні проекти або лікування дітей.

Згадують про необхідність захищати дітей і чиновники. Так, 30 травня цього року уряд України прийняв рішення ввести з 1 січня 2019 року виплати компенсацій за найм няні в розмірі близько 1500 грн щомісяця до досягнення дитиною 3-річного віку. Також, кожна родина, у якій народився малюк буде отримувати від держави спеціальний baby-box. Суть ініціативи в тому, щоб на перших етапах життя дитини у мами і родини було все необхідне, щоб за ним доглядати. Крім цього, в цьому році в Україні значно посилили покарання за їх несплату аліментів на дітей. І це вже дало свої результати: з початку дії закону щодо злісних неплатників аліментів стягнуто 1,5 мільярдів гривень на користь українських дітей. Таким чином 450 тисячам дітей повернені борги, які не сплачувалися роками.


Слідкуйте за нами:

стати учасником виставки